Wysoka prolaktyna po obciążeniu MCT

Witam ponownie!
Pisałam wcześniej, że mam wysoką prolaktynę 335,909ng/ml i jest to wynik po metoclopramidzie, czyli nie posiadam guza przysadki. Aha jeszcze chciałabym się zapytać, właśnie odebrałam wyniki nasienia męża i chciałabym się dowiedzieć czy 60% plemników w ruchu to wystarczająco do zapłodnienia i co oznacza wynik ilość plemników w 1 ml to 65,6mln?

Witam!

Wysoka prolaktyna po obciążeniu MCT oznacza, że choruje Pani na hiperprolaktynemię czynnościową. Stosowane leczenie powinno wyrównać zaburzenia hormonalne i umożliwić zajście w ciążę.

Wyniki badania nasienia męża są względnie prawidłowe. Ilość plemników jest prawidłowa (w 1 ml powinno ich być więcej niż 20mln). Odsetek plemników wykazujących ruch postępowy powinien wynosić >60%, więc wynik  męża znajduje się na granicy normy. W takim wypadku nie powinny jednak wystąpić problemy w zajściu w ciążę (oczywiście przy prawidłowym leczeniu Pani hiperprolaktynemii).