Jakie powinny być prawidłowe wyniki badania nasienia?

Witam bardzo proszę o interpretacje wyników nasienia. Aglutynacja ++, koncentracja 98mln, całkowita ilość plemników 264mln, ruch postępowy 32%, ruch w miejscu 20%, ruch całkowity 52%, brak ruchu 48%, plemniki o prawidłowej budowie 14%, nieprawidłowe główki 61%, nieprawidłowe wstawki 13%, nieprawidłowe witki 10%, krople cytoplazmatyczne 2%. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
ilość i ruchliwość plemników są prawidłowe, ilość plemników o prawidłowej budowie również, zgodnie z zaleceniami WHO w prawidłowym nasieniu nie powinno się obserwować aglutynacji, jednak aglutynacja do 2. stopnia (rozumiem, że to samo oznacza wynik ++) nie wyklucza możliwości prawidłowego zapłodnienia.