Wysoki poziom cukru na czczo i potliwość u 61-latki z cukrzycą

mam bardzo wysoki cukier na czczo , nawet 140! W ciągu dnia jest ok! Biorę na czczo diaprel 60 a po śniadaniu i kolacji Sopfor 1000. Rano budzę się b. spocona. Kolacje jem około 19 a ide spać około 24 !! mam cukrzycę .

Jeśli jest Pani osoba otyłą to normalizacja glikemii na czczo może być trudna. W pewnych sytuacjach może pomóc paradoksalnie zjedzenie lekkiej przekąski tuż przed snem i/ lub przesunięcie wieczornego Sioforu też przed snem. Proszę tę kwestię omówić z prowadzącym diabetologiem.