Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom cukru a cukrzyca we wczesnej ciąży

Czy mialam cukrzyce przed ciaza? Bardzo sie boje przeczytalam artylkul ze jesli cukrzyca wykryta jest bardzo wczesnie w ciazy to pewnie byla i przed i zostanie po. Moje wyniki czukru przed ciaza to 106. Pierwszy pomiar glukozy w ciazy 104 norma laborat do 110 ale to chyba dla wszystkich nie dla ciezarnych. test ogtt na czczo 96 po godzinie 153 po dwoch godzinach 109 czy to w jakims stopniu moze okreslic czy mialam cukrzyce przed ciaza? Bardzo sie boje ze zostanie na zawsze.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Jak wstrzykiwać insulinę?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie jedna z najczęściej występujących chorób. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z isntrukcją wstrzykiwania insuliny.

Dobry wieczór,

Przed ciążą miała Pani stan przedcukrzycowy zwany nieprawdiłową glikemią na czczo. Obecnie, wg kryteriów PTD ma Pani cukrzycę ciążową. W ciąży dopuszczalna glikemia na czczo to glikemia do 92 mg%, wartości powyżej przemawiają za cukrzycą ciążową. Proszę skontatkować się z diabetologiem, nalezy rozważyć leczenie, ew. samą dietę cukrzycową, w zależności od zleconych wyników. Proszę nie martwić się na zapas, ma Pani zwiększone ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 w przyszłości, ale cukrzyca ciążowa moze również wystąpić. Wiele zależy od Pani. Proszę porozmawiać o tym ze swoim diabetologiem.

Pozdrawiam serdecznie i zdrowia zyczę,

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy