Wysoki poziom IgG w badaniu na toksoplazmozę

Witam, zrobiłam wyniki, które są następujące: p/c przeciw. Toxo. gondii w kl. IgG 92 IU/ml (ujemny), p/c przeciw. Toxo. gondii w kl. IgM 0,50 Index (ujemny), awidność wysoka Indeks 0,448. Byłam u lekarza, który uznał, że wynik IgM jest w prawdzie ujemny, ale bardzo blisko wyniku wątpliwego (IgM0,56-0,64), więc przepisał mi lek, którą mam brać do końca ciąży. Obecnie jestem w 19 tygodniu ciąży. Zastanawiam się, czy branie tego antybiotyku jest konieczne skoro w efekcie wyniki wskazują, że nie jestem chora, a musiałam przejść tę chorobę. I czy ten lek faktycznie jest nieszkodliwy dla dziecka? Lekarz wyjaśnił mi, że nie przechodzi ona do płodu, a jedynie tworzy na łożysku warstwę ochronną. Bardzo proszę o radę i pomoc w podjęciu decyzji!
KOBIETA ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego - oddychanie, relaks, poród rodzinny

Ból porodowy jest czasem bardzo trudny do zniesienia. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jak można naturalnie złagodzić przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

W przypadku wysokiego poziomu IgG oraz dodatniego lub wątpliwego wyniku IgM są wskazania do zastosowania leczenia. Na pewno Pani lekarz podjął świadomie tę decyzję. Aby rozwiać Pani obawy prosze powtórzyć wynik badania w innym laboratorium i skonsultowac się z lekarzem, zajmującym się prowadzeniem pacjentek z toksoplazmozą. Zapewniam, że korzyści z zastosowanego leczenia znacznie przewyższają ryzyko szkodliwości działania leku na płód.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy