Wysoki poziom progesteronu i podejrzenie WPN

Witam, mam wysoki 17OH progesteron 5,2 ng/ml (15 dzień cyklu), i w drugim badaniu 9,6 ng/ml (19 dzień cyklu). Wszystkie inne hormony są w normie. Lekarze podejrzewają WPN. Czy jest jakaś inna ewentualność niż wpn z takimi wynikami? Jeżeli to jest WPN to do końca życia bd musiała brac deksametazon czy dopóki wyniki 17OHP nie dodą do normy. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że długość brania deksametazonu będzie zależeć od reakcji Pani organizmu.