Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysokie wartości monocytów, ALP u niemowlęcia po operacji anatomicznej serca

Witam, Proszę o interpretację wysokich wartości: % monocytów 9,3 liczba monocytów 1,19 fosfataza alkaliczna ALP 498,4. Syn ma 3 mc i jest po operacji anatomicznej serca
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Oddziały neonatologiczne

Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają bardzo specjalistycznej pomocy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyposaża oddziały neonatologiczne w najnowszy sprzęt pozwalający pomóc coraz mniejszym pacjentom. Program przesiewowych badań słuchu u noworodku ma już 10 lat, dzięki niemu stało się możliwe wykrycie wady tuż po urodzeniu. Pozwala to na bardzo wczesne rozpoczęcie leczenia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, podwyższony poziom ALP jest wyższy u dzieci, niż u dorosłych (możliwe, że stąd podana przy wyniku norma) i jest prawidłowy dla 3-miesięcznego dziecka. Wartość monocytów jest również w prawidłowym dla niemowląt zakresie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy