Wysokie wartości prób wątrobowych

Witam, czy wysokie wartosci prob watrobowych- AST 280mg, ALT 356mg, GGT 1270mg/,amylaza , lipaza, CRP w normie/,moga byc zwiazane z obecnoscia kamieni w pecherzyku zolciowym, czy raczej sugeruja powazniejsze schorzenia , ktorych nie mozna stwierdzic w bad. USG.

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą mieć związek z chorobą pecherzyka, ale nie da się tego jednoznacznie stwierdzić bez badania lekarskiego i analizy całości obrazu kliniczne.
Pozdrawiam