Wysypka na buzi u 18-miesięcznej córki a uczulenie na gluten lub laktozę

Witam moja córka ma 18 miesecy od jakiegos czasu je juz wszystko ale od pewnego czasu po sniadanku dostaje na buzce uczulenie i zastanawiam sie czy to uczulenie na gkuten czy laktoze gdyz pijr mleko krowie i tylko rano je kaszke i odrazu ma wysypana buzke .

Witam
Proszę zaobserwować czy uczulenie występuje po mleku czy po kaszce. Prawdopodobnie jest to uczulenie na laktozę, ponieważ do kaszki również dodawane jest mleko. Najlepiej wykonać badania uczuleniowe. Pozdrawiam