Wysypka po spożyciu czerwonego wina

Witam serdecznie. Po raz pierwszy dzis wypilam czerwone wino ale niestety ze zlym skutkiem poniewaz po 10 min po wypiciu pojawila mi sie na ciele i twarzy czerwona wysypka ktora swedzi oraz usta I jezyk zrobily sie fioletowe badz sine. Czy powinnam udac sie do lekarza?Dziekuje za odpowiedz. Ewelina.x

Witam,
możliwa reakcja alergiczna - w aptekach dostępne są tabletki przeciwhistaminowe bez recepty - może je Pani przyjąć, żel Fenistil przeciwświądowo.
Gdyby w ciągu 2-3 dni nie schodziła - wizyta u lek. rodzinnego wskazana