Wyższy poziom glukozy po dwóch godzinach

Dzień dobry, chciałam zapytać o wynik badania poziomu cukru. Zrobiłam krzywą cukrową i otrzymałam wynik na czczo: 4,72 mmol/l po 1 h : 5,70 mmol/ l po 2 h: 6,56 mmol /l Chciałam zapytać czy możliwe, że wynik po 2 h jest większy niż po godzinie ? i o czym to świadczy Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam Panią,

Wynik testu jest prawidłowy, nie ma Pani cukrzycy. Wynik w 2 h w testu OGTT może być wyższy. Zapewne Pani trzustka zareagowała szybkim wyrzutem insuliny, która obniżyła po godzinie glikemię, a po 2 h stężenie insuliny było już niższe, co skutkowało wyższymi (ale prawidłowymi) wartościami glukozy we krwi.

Pozdrawiam serdecznie

dr n.med. Marek Derkacz