Wzdęcia i bóle brzucha oraz przelewanie

Witam. Mam problem ze wzdęciami, które są bardzo uciążliwe i pojawiają się bez względu na to co i ile zjem. Towarzyszą im również bóle brzucha po bokach i oczywiście wzrost brzuch (jak u kobiety ciężarnej). najgorsze właśnie jest to, że nie ważne czy posiłek będzie mały czy duży zawsze się pojawiają. Wystarczy, że np coś wypije i zaraz rośnie brzuch. Codziennie tylko bulgotanie w brzuchu i takie warknięcia... To jest wstydliwe, ponieważ czasem w szkole tak mi brzuch się gazami napełni, że nie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do gastroenterologa. Póki co sugeruję zmiane diety na bogatobłonnikową, spozywanie 2,5l wody mineralnej niegazowanej, unikanie słodyczy, tłustych potraw, czasami odstawienie nabiału pomaga, musi Pani sama wyczuc co szkodzi...