Wzdęty brzuch, zatwardzenia i częste oddawanie moczu

Od ok. 3 tygodni zmagam się z niemożnością wypróżniania - zaparcie, zatwardzenie. Jeśli już coś ze mnie "wychodzi" są to niewielkie, przeważnie 3-4 tzw. kozie bobki, które i tak oddaję co ok. 5 dni, cały czas mam wrażenie wzdętego brzucha o nie wypróżnianie się w całości. W przeciwieństwie do oddawania kału, mocz oddaję naprawdę często (chyba nawet aż za często). Dodatkowo prawdopodobnie mam hemoroidy... Piję dużo płynów, moja dieta także jest dosyć dobrze zbilansowana. Co mi dolega, co zrobić?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Jeżeli pomimo stosowania właściwej diety trudności z wypróżnianiem nadal występują, powinna Pani skonsultować się z lekarzem. Częste oddawanie moczu również wymaga wyjaśnienia przyczyny. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaleci dalsze postępowanie. Pozdrawiam.