Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzmocnienie kontrastowe w wyniku rezonansu magnetycznego głowy

PROSZĘ O INTERPRETACJĘ REZONANSU GŁOWY. W wierzchołku przew. słuch. wewn.(IAC) po str. prawej,widoczne ognkowe wzmocnienie kontrastowe(4x3mm).W fazie natywnej w tej okolicy separuje się twór o sygnale struktur CUN.Całość obrazu MRI sugerować może TU w świetle IAC-nerwiak??oponiak?? średnica IAC prawidłowa. Zarys błędnika błoniastego, bez zmian. Sygnał piramidy k. skroniowej-niezmieniony. Wnioski: ognisko wzmocnienia (TU?-schwannoma?Neurofibroma?Meningiona?)w wierzchołku IAC po str. prawej.
ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi obecność zmiany wielkości 4x3 mm w obrębie wierzchołka prawego przewodu słuchowego wewnętrznego. Według opinii specjalisty radiologa zmiana ta może sugerować guz typu nerwiakowłókniaka, oponiaka lub nerwiaka osłonkowego. Niestety badanie nie pozwala bardziej sprecyzować jaki jest to rodzaj guza. W wyniku zamieszczona jest także informacja, że błędnik błoniasty oraz piramida kości skroniowej są niezmienione. Szczegóły proszę omówić z lekarzem neurologiem/neurochirurgiem.

0

Wynik może wskazywać na obecność niewielkiego nerwiaka w kanale słuchowym
Niezbędna Konsultacja neurochirurgiczna i dalsza kontrola .

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy