Wzrost ciśnienia rozkurczowego

Witam. Mój problem to rosnące ciśnienie rozkurczowe przy prawidłowym ciśnieniu skurczowym. Mam 57 lat. Jestem 9 m-cy po ablacji z powodu AF. Jednak mój problem się nie skończył ponieważ od zabiegu mam prawie ciągle problemy z sercem tj. zaburzenia rytmu w rożnej postaci od zatrzymywania, kołatania po ataki częstoskurczy. Ostatnio, czyli od 2 tygodni częstoskurcze ucichły /nie wiem na jak długo/ natomiast nadal mam potykania ,skurcze jak i często bez powodu przyspieszenia pracy serca. Jednak niepokoi mnie fakt, że w czasie napadu częstoskurczu /tętno 137-154/ jak i przy szybkiej pracy serca moje ciśnienie skurczowe mieści się w granicach normy a ciśnienie rozkurczowe rośnie /133/108 136/103/, 143/111, 128/108. Jaka może być tego przyczyna.? Bardzo szybko się męczę. Wejście na II piętro sprawia, że serce bije bardzo mocno oraz odczuwam bardzo sine tętnienie w tętnicy szyjnej szczególnie w prawej. Wizytę u kardiologa mam dopiero za ok. miesiąc, chociaż lekarz zapowiedział drugi zabieg.
57 LAT ponad rok temu

Witam,

Z opisanych objawów wnioskować można, że zabieg nie przyniósł oczekiwanego efektu i nadal utrzymują się zaburzenia rytmu, które wymagają leczenia. Niestety mam za mało informacji, by wypowiadać się konkretnie odnośnie przyczyn niektórych objawów.
Warto wiedzieć, że wspomniane zabiegi nie zawsze przynoszą dobry skutek, ale niejednokrotnie kończą się sukcesem, czasem po kilku próbach. Konieczna jest wizyta u kardiologa-możliwie najszybsza-ponieważ niezbędny jest szczegółowy wywiad i badanie fizykalne, a także wgląd w dotychczasową dokumentację medyczną.

Pozdrawiam