Wzrost poziomu PSA przy prostatektomii radykalnej

Witam, mój tata (65 lat) w 2009 roku przeszedł prostatektomię radykalną. Dość długo wszystkie wyniki były w normie, ale niestety są przerzuty do kości. Jest po opieką onkologa przyjmuje regularnie Zytige oraz do tej pory przyjmował Zometę, ale ostatnio miał podany Zomikos. Najbardziej niepokoi nmie to, że mimo przyjmowania leków rośnie PSA, które przy ostatnim badaniu wynosiło 40. Jakie leczenie można jeszcze zastosować u Taty,
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
W związku z zaawansowanym procesem nowotworowym i opieką onkologa proszę stosować się do zaleceń lekarzy.
Wzrost poziomu PSA świadczy najprawdopodobniej o nawrocie choroby nowotworowej i tylko leczenie specjalistyczne jest wskazane w tym wypadku, możliwe jest zastosowanie radioterapii oraz terapii hormonalnej, jednak wdrożenie odpowiedniego leczenie musi być poparte badaniami prowadzonymi przez doświadczonych lekarzy.
Zometa i Zomikos to ten sam preparat.