WZW typu C a wysiłek w szkole sportowej

Naprawdę zależy mi na opinii Lekarza.Czy mając wzw c mogę podjąć duży wysiłek w szkole sportowej.Pytałam, lecz nikt nie odpowiedział.Czy przyjmując leki mogę poprawiać kondycję i zmuszać org.do dużego wysiłku? Czy nie wpłynie to na leczenie?Jestem przed kwalifikacją na program leczenia,przyjmijmy że szkoła zaczęłaby się równolegle z leczeniem.Bardzo proszę o opinię, potrzebuję jej do wtorku (max termin na decyzję w zw.ze szkoła) a szpital i badania mam dopiero w czwartek. Dziękuję Liczę na pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dotychczasowe badania wskazują, że umiarkowany wysiłek fizyczny wpływa korzystnie na funkcję wątroby u pacjentów zakażonych HCV. Nie udowodniono negatywnego wpływu dużego wysiłku fizycznego na stan ogólny tych pacjentów. Oznacza to, że są oni narażeni na wystąpienie powikłań ogólnoustrojowych nadmiernego wysiłku fizycznego w takim samym stopniu jak osoby niezakażone..
W celu lepszego monitorowania przebiegu choroby wskazana jest regularna kontrola markerów wątrobowych i ogólnego stanu klinicznego w przypadku uprawiania wyczynowego sportu.
Opinia dotycząca podjęcia nauki w szkole sportowej jest bezpośrednio uzależniona od aktualnych wyników badań laboratoryjnych i stanu ogólnego.