Aktywność fizyczna u osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu C

Witam, chcę zapytać Państwa, czy osoba z wzw c może rozpocząć naukę w szkole sportowej?Czy sa jakies przeciwwskazania do treningów i ciągłego wysiłku czy wręcz przeciwnie - sport pomaga org w regeneracji? Jestem przed programem dla wzw-ców nie wiem jak działają leki przyjmowane w tej chorobie. Nie chcę zacząc szkoły i nie podołać zajęciom i treningom przez np.ciągłe zmęczenie wywołane lekami. Program trwa bardzo długo.Czy mogę dalej planować szkołę?Rozpoczęłaby się w tym samym czasie co leczenie

Witam serdecznie. U większości chorych w trakcie przewlekłego WZW typu C występuje osłabienie, ból mięśni i stawów, świąd skóry, obniżony nastrój. Choroba wykazuje powolną progresję. Nie ma przeciwwskazań jednak do zajęć rekreacyjnych i uprawiania sportu a także kontynuowania pracy zawodowej, z wyjątkiem stanowisk i zajęć wymagających szczególnego wysiłku fizycznego.