Wirusowe zapalenie wątroby typu C

Witam,wykryto u pacjenta RNA + na wzw c. Na dokładniejsze badania czeka się miesiąc, jutro są wyniki i proszę o poradę, jaka jest procedura w sytuacji potwierdzenia choroby?Czy należy zabrać ze sobą artykuły do szpitala? Piżamę, kapcie..Pytam, bo nie wiemy czy od razu takiego pacjenta kładzie się na oddział? Czy trzeba sie jakoś przygotować?Będą od razu inne badania? Nie jeść przed wizytą? Czy istnieją sposoby,by dowiedzieć się,od jak dawna ma sie wzw, by dowiedzieć się skąd taka przypadłość?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, WZW C jest chorobą przenoszoną drogą płciową oraz przez kontakt ze skażoną krwią. Nie istnieją obecnie metody ustalenia daty zarażenia. W zależności od wyniku badania może okazać się konieczna hospitalizacja, jednak przeważnie leczenie odbywa się w formie planowych wizyt ambulatoryjnych, a o kolejnych badaniach i koniecznym przygotowanie informowanym jest się na bieżąco.