Z czego się biorą takie zmiany?

Witam od kilku lat mecz się z infekcja w nasieniu enterococus facialis wychodzi mi w posiewie nasienia lecz nie zawsze, próbowałem już różnych metod leczenia czy to antybiotykami przepisanymi przez lekarza czy to kremami lecz żadna nie przynosi skutku do tego doszły problemy z zoledziem lekkie zaczerwienienie , czasami pieczenie i wysuszony pomarszczony żołądź szczególnie po odsłonięciu napletka robiłem wymazy z cewki moczowej czy też żołędzia na przeróżne bakterie, HPV,infekcje grzybicza i nic nie wychodziło.Czasami odczuwam pobolewanie żołędzia i ból w dolnej części pleców.Po ejakulacji mam przez jakis czas zaczerwienione ujście cewki moczowej i często zaraz po ejakulacji przy załatwieniu się czuję dyskomfort.Moje pytanie brzmi czy możliwe są te zmiany przez infekcje w nasieniu bo nie mam już siły na walkę nie wiadomo do końca z czym.

Po pierwsze trzeba się dokładnie przyjrzeć infekcji, czy to aby na pewno tylko E. faecalis. Może jest jeszcze inna bakteria. Najważniejsze jest prawidłowe pobranie materiału do badań. Następnie im szybciej dostarczone do lab. tym lepiej. U mnie pobrane posiewy od razy trafiają do podłoża mikrobiologicznego, żeby całkowicie wyeliminować możliwość obumarcia bakterii. Zgadując, prawdopodobnie jest u Ciebie zapalenie gruczołu krokowego i tu należy poszukiwać bakterii. Warto zrobić posiew wydzieliny z gruczołu krokowego, wymaz z cewki, etc. Podeślij na email wykonane badania. Pozdrawiam.