Z czego wynika mój problem z włosami?

Witam , od pół roku mam problem z włosami i skóra głowy , włosy bardzo szybko się przetłuszczają i wypadają garściami przy myciu jak i suszeniu (susze w wyjątkowych sytuacjach) czy nawet czesaniu , skóra glowy jest bolącą , tak jakbym miała mocno związane gumka włosy a nie zwiazuje włosów tylko spinam spinka , mam bardzo cienkie włosy od zawsze i do tego zaczely się bardzo łamać( nie mam żadnych zaczerwienień ani łupieżu) jest to bardzo uciążliwe brałam przez dwa miesiące Biotebal w tabletkach jak i myłam włosy szamponem z tej firmy zero rezultatów więc zaczęłam brać też skrzypovite, od czego mogla powstać taka zmiana ? Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego nie wypadały mi włosy garściami ani nie bolała skóra głowy

Dzień dobry Pani,
opisany przez Panią problem może wynikać np. z podrażnienia skóry głowy "chemicznymi" szamponami, więc warto je zmienić na takie, które nie będę zawierać SLS (Sodium Laureth Sulfate). Na pewno trzeba zwrócić uwagę na kondycję organizmu, w tym np. tarczycy. W związku z tym polecam wizytę u trychologa lub dermatologa specjalizującego się we włosach. Może Pani również udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi + oznaczyć hormony tarczycy (TSH, T3, T4). W następnej kolejności można pomyśleć o zabiegach wspomagających, jak np. mezoterapia skóry głowy, infuzja tlenowa itp. Natomiast na suplementy za bardzo bym nie liczyła, same na pewno nie dadzą zadowalającego efektu.
Pozdrawiam,
Ewa Szmaj

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.