Z czego wynikają problemy z utrzymaniem erekcji?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z utrzymaniem erekcji. Trwa to od około miesiąca do dwóch miesięcy, często się masturbuje i od pewnego czasu nawet nie potrzebuje pełnego wzwodu do tych czynności od niedawna mam dziewczynę i próbujemy coś w lozku ale też wtedy nie może dojść do pełnej erekcji lub nie mogę jej utrzymać. Często masturbowalem się z potrzeby dużo o tym myślę praktycznie codziennie, stresuje się bo jestem podniecony ale nie mogę fizycznie np odbyć stosunku. Mam 20 lat i dotychczas nie miałem żadnych problemów. Z dziewczyną jesteśmy miesiąc nie wiem czy to może ten krótki okres związku tak wpływa że nie mogę się do końca rozluźnić te częste masturbacje nawet bez pełnej erekcji czy inne powody... Dodam także ze ćwiczę na siłowni od 2 lat naturalnie bez żadnego dopingu i niedługo zbliża mi się sesja... Na nic nie choruje. Pierwszy raz spotkałem się z taką przypadloscia proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Pana opis wskazuje, że prawdopodobnie Pańskie przypuszczenia są słuszne. Przyczyną Pana problemów ze wzwodem może być zarówno nadmierna masturbacja (dodatkowo przy niepełnej erekcji) oraz duża nerwowość podczas podejmowania stosunków z partnerką, skutkująca brakiem możliwości rozluźnienia się. Dodać również trzeba, że prawdopodobną przyczyną ustępującej erekcji może być również dosyć szybkie, jak na miesięczny związek, podjęcie współżycia seksualnego. Być może warto rozważyć czy rzeczywiście w tej fazie związku nie warto jednak skupić się na rozwijaniu innych form intymności, zamiast od razu przechodzić "do rzeczy", co bardziej kojarzyć się może z mechanicznym współżyciem niż realizowaniem potrzeby bliskości. Wydaje się bowiem, że przez miesiąc znajomości nie mieliście jeszcze zbyt dużej możliwości rzeczywistego poznania się - nie tylko w sferze seksualnej. Warto więc poznać się bliżej nim podejmie się decyzję o "dorosłym" współżyciu.
Nie można również zapomnieć, że seks, niezależnie od tego, z jakich powodów i kiedy jest podejmowany, może skończyć się ciążą - niekoniecznie w danym momencie upragnioną - dlatego też nie można zapomnieć o antykoncepcji.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl