Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaawansowany zespół cieśni kanału nadgarstka

Mam zdiagnozowany zaawansowany zespół cieśni kanału nadgarstka, prawa ręka w wyniku przeciążenia pracą. Ortopeda zapisał mi zastrzyki domięśniowe z Milgamma N ,potem takie same tabl.i co 3 tyg.zastrzyki w staw ze sterydów- Diprophos, na zabieg muszę poczekać do przyszłego roku. Boję się tych sterydów bo blokują odczuwanie bólu ,a jeśli nie boli to wracając do pracy znowu będę ją "przeciążać"czy to nie doprowadzi do pogłębienia choroby, w tej chwili boli, drętwieje, tracę siłę i czucie w palcach
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Witam,
proszę udać się do fizjoterapeuty, który popracuje z Panią indywidualnie ( terapia manualna) ponadto polecam zabieg fali uderzeniowej , która znacznie łagodzi objawy bólowe cieśni nadgarstka .
Pozdrawiam

0

Nie jestem zwolennikiem wielokrotnego podawania sterydu do nadgarstka. Proponuję zacząć od ortezy nadgarstka stosowanej zwłaszcza w godzinach nocnych. Najrozsądniejszym postępowaniem jest leczenie operacyjne - tylko ono usunie przyczynę choroby

0

Szanowna Pani, leczeniem z wyboru w przypadkach zaawansowanego zespołu cieśni nadgarstka jest leczenie operacyjne. Zwlekanie z zabiegiem może skutkować powikłaniami ( pogłębiające się zaniki mięśniowe, stałe zaburzenia czucia..). Leczenie zachowawcze w takich przypadkach powinno być prowadzone jedynie w przypadkach: braku zgody na leczenie operacyjne ze strony pacjenta bądź trudności organizacyjnych w przeprowadzeniu zabiegu ( np. przedłożony czas oczekiwania na zabieg). Pozdrawiam i ....sugeruję poddanie się zabiegowi w jak najkrótszym czasie.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy