Zaawansowany zespół cieśni kanału nadgarstka

Mam zdiagnozowany zaawansowany zespół cieśni kanału nadgarstka, prawa ręka w wyniku przeciążenia pracą. Ortopeda zapisał mi zastrzyki domięśniowe z Milgamma N ,potem takie same tabl.i co 3 tyg.zastrzyki w staw ze sterydów- Diprophos, na zabieg muszę poczekać do przyszłego roku. Boję się tych sterydów bo blokują odczuwanie bólu ,a jeśli nie boli to wracając do pracy znowu będę ją "przeciążać"czy to nie doprowadzi do pogłębienia choroby, w tej chwili boli, drętwieje, tracę siłę i czucie w palcach

Witam,
proszę udać się do fizjoterapeuty, który popracuje z Panią indywidualnie ( terapia manualna) ponadto polecam zabieg fali uderzeniowej , która znacznie łagodzi objawy bólowe cieśni nadgarstka .
Pozdrawiam

Nie jestem zwolennikiem wielokrotnego podawania sterydu do nadgarstka. Proponuję zacząć od ortezy nadgarstka stosowanej zwłaszcza w godzinach nocnych. Najrozsądniejszym postępowaniem jest leczenie operacyjne - tylko ono usunie przyczynę choroby

Szanowna Pani, leczeniem z wyboru w przypadkach zaawansowanego zespołu cieśni nadgarstka jest leczenie operacyjne. Zwlekanie z zabiegiem może skutkować powikłaniami ( pogłębiające się zaniki mięśniowe, stałe zaburzenia czucia..). Leczenie zachowawcze w takich przypadkach powinno być prowadzone jedynie w przypadkach: braku zgody na leczenie operacyjne ze strony pacjenta bądź trudności organizacyjnych w przeprowadzeniu zabiegu ( np. przedłożony czas oczekiwania na zabieg). Pozdrawiam i ....sugeruję poddanie się zabiegowi w jak najkrótszym czasie.