Zabieg fenestracji u 39-letniej osoby

Witam mam 39 lat jestem po zabiegu fenestracji po stronie lewej na l5-s1.Po kontrolnym mr na l5-s1 mam wypuklinę tylnio posrodkowa szerokokolukowa wiwlkosc 0,80cmz modelowaniem worka oponowegoi zwężeniem otworów w przyleganiu do korzeni torbielke okolonerwowa 6mm w lewym otworze oraz zbiornik płynowy pozabiegowyw kanale wielkość 22x17 łaczacy się z podobnym opisanym w tkankach grzbietu uciska worek oponowy blizna modeluje worek oponowy i obejmuje lewy korzen .Czy mam się czym denerwować

Proponuję zgłosić się do neurochirurga lub ortopedy zajmującego się chirurgią kręgosłupa.
wygląda na to, że operacja nie do końca wyeliminowała nieprawidłowości dotyczące kręgosłupa. Przepuklina nadal jest i modeluje worek oponowy. Poza przepukliną pojawiły się zmiany pooperacyjne jak blizna i zbiornik płynowy ,które dodatkowo zmniejszają rezerwę kanału kręgowego i uciskają okoliczne struktury.

Można też pomyśleć o leczeniu małoiwazyjnym jak np blokady albo termolezja w dobrym wyspecjalizowanym ośrodku.