Zabieg podniesienia opadających powiek

Witam SerdecznieJestem mężczyzną w wieku 39 lat i mam opadające powieki. Taki urok rodzinny. Czy zabieg podniesienia brwi jest możliwy jeżeli nie mam wyrażnej lini włosów , gdyż jestm łysiejący?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, istnieje taka możliwość - należy zgłosić się do dobrego chirurga plastycznego.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam,

W zależności od typu opadania powiek i zaawansowania można wykonać różne procedury zabiegowe. Jeżeli pana problem jest natury tylko estetyczny to nie kwalifikuje się do zabiegu w ramach NFZ. Natomiast jeżeli występują wskazania okulistyczne to taki zabieg można przeprowadzić w oddziale okulistyki lub chirurgii plastycznej.

Na te pytanie może tylko odpowiedzieć specjalista, do którego uda się Pan na konsultację. Bez obejrzenia zmian nie da się powiedzieć czy na pewno w Pana przypadku jest taka korekta i jaką metodą wykonalna.