Zabieg w znieczuleniu ogólnym a fleczer w zębie

Pytanie do anestezjologa. Dzień doby, czy na czas operacji (w znieczuleniu ogólnym) lepiej wyciągnąć tymczasowy opatrunek (fleczer) z zęba? Mam go od tygodnia, a samą operację za tydzień. Dziękuję.

Witam!
Jeżeli ten ząb jest wyleczony, a fleczer jest opatrunkiem tymczasowym, to moim skromnym zdaniem powinien go pan mieć. Anestezjologowi to nie przeszkadza.
Pozdrawiam.