Zabiegi dentystyczne w znieczuleniu a karmienie piersią

Czy karmiąc dziecko piersią mogę korzystać z zabiegów dentystycznych w znieczuleniu ? Jeśli tak to jakie powinno byc to znieczulenie, żeby było jak najmniej inwazyjne dla niemowlaka.

Lek. dent. MichaĹ WikliĹski

W większości wypadków w gabinetach stomatologicznych znieczulenie wykonuje się preparatami zawierającymi artykainę. Badania nie stwierdzają negatywnego wpływu artykainy an płód tym bardziej na dziecko karmione piersią. Artykuł na temat artykainy tutaj http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2004411099.pdf .

Teoretycznie jest to przeciwskazanie do podania znieczulenia tak przynajmniej mówi ulotka , praktycznie nie powinno mieć to znaczenia , przynajmniej nie było nic opublikowane , jednak nie jest to poprostu dokładnie zbadane.
W XXI raczej trudno mówić o leczeniu bez znieczulenia , dlatego , żeby wszyscy byli bezpieczni można przez dobę po znieczuleniu ściągnąć wytworzony pokarm i zastąpić go sztucznym.