Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabiegi dentystyczne w znieczuleniu a karmienie piersią

Czy karmiąc dziecko piersią mogę korzystać z zabiegów dentystycznych w znieczuleniu ? Jeśli tak to jakie powinno byc to znieczulenie, żeby było jak najmniej inwazyjne dla niemowlaka.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Palenie vs. karmienie piersią

Lek. dent. MichaĹ WikliĹski
Lek. dent. MichaĹ WikliĹski Stomatolog

W większości wypadków w gabinetach stomatologicznych znieczulenie wykonuje się preparatami zawierającymi artykainę. Badania nie stwierdzają negatywnego wpływu artykainy an płód tym bardziej na dziecko karmione piersią. Artykuł na temat artykainy tutaj http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2004411099.pdf .

Teoretycznie jest to przeciwskazanie do podania znieczulenia tak przynajmniej mówi ulotka , praktycznie nie powinno mieć to znaczenia , przynajmniej nie było nic opublikowane , jednak nie jest to poprostu dokładnie zbadane.
W XXI raczej trudno mówić o leczeniu bez znieczulenia , dlatego , żeby wszyscy byli bezpieczni można przez dobę po znieczuleniu ściągnąć wytworzony pokarm i zastąpić go sztucznym.

0

Wg badań znieczulenie artykainą (najbardziej skuteczne znieczulenie) jest całkowicie bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży jak i dla karmiących.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy