Zaburzenia miesiączkowania oraz leczenie torbieli jajnika i nadżerki szyjki macicy

od roku mam bardzo nieregularne okresy. Spóźniają się co miesiąc od 2 do nawet 5 tygodni. Raz przy wizycie okazało się, że mam torbiel i nadżerkę. Torbiel wyleczyłam a nadżerkę właśnie leczę. mam przewlekły stan zapalny, ale miałam już ją smarowaną 3 tygodnie temu kwasem Solcogyn. Okresu nie mam już 3 tydzień. dodam że w tym miesiącu mój chłopak wykonał we mnie kilka ruchów bez zabezpieczenia, ok. 10 sekund 2 razy. często tak robimy i zawsze wszystko było ok. czy muszę mieć leczenie hormonalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zaburzenia miesiączkowania zdecydowanie wymagają diagnostyki hormonalnej. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.