Zaburzenia postrzegania czarnego koloru u 19-letniej osoby

Witam, Mam niepokojące objawy od jakiegoś czasu, wieczorem w ciemnych miejscach zamiast czarnego widze ciemno zielony kolor, występuje to tylko wieczorem, widze to nie w centralnym punkcie oka tylko po bokach i w górze i na dole. Najbardziej intensywne to jest w moim pomarańczowym pokoju jak zaświęcę światło to ruszając gałką oczną pomiędzy cieniem a ostrym pomarańczowym kolorem widzę zielony w miejscu cienia.

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe objawy mogą być spowodowane patologią siatkówki oka. Proszę zgłosić się do Okulisty, który po badaniu będzie mógł stwierdzić lub nie występowanie patologii siatkówki.