Zaburzenia w polu widzenia po zabiegu usunięcia zaćmy

Witam. Tydzień temu przeszedłem zabieg usunięcia zaćmy wrodzonej w prawym oku. Od zdjęcia opatrunku niepokoi mnie jeden z objawów - w prawej skrajnej części pola widzenia pojawia się ciemny pionowy pas zmieniający płynnie swoją szerokość. W czasie 2 wizyt u okulistów nie stwierdzono nieprawidłowego przebiegu zabiegu. Niemniej jednak z tego co się zorientowałem nie jest to typowy objaw po zabiegu. Zakraplam oczy Oftaquixem, Yelloxem i Dexamethasonem WZF. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety bez badania lekarskiego nie można nic powiedzieć. Proszę udać się do lekarza okulisty.