Zaburzenia widzenia jako przeciwwskazanie do wykonywania zawodu elektroradiologa

Witam serdecznie. Swoje pytanie kieruje do lekarza medycyny pracy.. We wrzesniu wybieram sie do szkoly ksztalcacej w zawodzie technik elektroradiolog. Z tym, ze ja mam mala wade wzroku, w zwiazku z tym nosze okulary. Czy to ze nosze okulary jest przeciwwskazaniem do wykonywania zawodu technik elektroradiolog? Bardzo prosze o odpowiedz, z gory dziekuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Mała wada wzroku nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania tego zawodu. Nie powinien mieć Pan powodu do niepokoju.

Lek. Jacek Ĺawnicki

Lekarz medycyny pracy opiera się na opinii lekarza okulisty. Pani nawet nie podała jaka jest wada wzroku.