Zaczernienie pod paznokciem palca u stopy - czy to coś poważnego?

Witam. Kilka dni temu zauważyłam zaczernienie pod paznokciem najmniejszego palca stopy. Zajmuje 1/4 paznokcia i znajduje się w jego kącie u podstawy, ma dobrze odgrodzone brzegi, nie boli i raczej nie blednie pod wpływem ucisku. Zazwyczaj zwracam uwagę na stopy podczas kąpieli, więc niemożliwe jest, abym miała to od dłuższego czasu. Wydaje mi się, że mogłam się uderzyć ostatnio w ten palec, chociaż nie jestem pewna. Czy powinnam się martwić?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.