Zaczerwienienia po pracy przy koszeniu traw

Witam, Pracuje w firmie ktora zajmuje sie zielenia miejska, ostatnio kosilem wszelkie trawy, chwasty, pokrzywy i dziwne krzewy ktore wygladaly jak przerosniety koperek. Od tego czasu wyszly mi na rekach zaczerwienienia oraz gdzie niegdzie na rekach do lokcia bable z bezbarwnym plynem wielkosci od 2-3mm. Wyglada to troche jakby uczulenie polaczone z ospa smarowalnem trybiotykem od wczoraj narazie nic nie widac, troche plamy sciemnialy. Mieszkam w Holandii i prosze o pomoc bable nie bola ani pieka

Zmiany moga odpowiadac photophytodermatosis. Jest to skutek zadzialania substancji obecnych w roslinach i slonca. Zmiany ustapia z czasem samoistnie. Jesli dolacza sie inne objawy lub te obecne sie nasila warto skorzystac z pomocy dermatologa.