Zaczerwienienie skóry po użyciu oliwki

Witam serdecznie !!!!!!!! wczoraj zmywałam twarz oliwka z oliwek i dzisiaj mam zaczerwieniona sciagnieta skore na twarzy. Uczulenie ??? czy mogę smarować teraz twarz mascia z Vit A dzięki serdeczne za podpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na wystąpienie reakcji alergicznej. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa.

Oliwą z oliwek nie powinno się zmywać twarzy jest ona bardzo tłusta, zatyka pory skóry i może przez to powstać również wiele zaskórników i zmian skórnych. Polecam do mycia twarzy płyny micelarne, a jeżeli ma Pani uczucie jeszcze nie domycia twarzy można umyć ją żelem do mycia twarzy najlepiej zakupionym w aptece.

Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na reakcję alergiczną.
Warto w tym wypadku udać się do lekarza, który zaleci odpowiednią formę leczenia.
Sugeruję też nie używać oliwy z oliwek do zmywania twarzy . W tym celu najlepiej stosować produkt odpowiednio dobrany do typu Pani cery.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska