Problem z zaskórnikami i przesuszona skóra u 22-latki

Dzień dobry, mam 22 lata i problem z zaskornikami z jednej strony moja skóra jest strasznie przeszuszona mam uczucie sciągnięcia skóry zwlaszcza na policzkach zawsze po myciu twarzy a z drugiej strony to własnie na policzkach nosie i brodzie mam pełno zaskornikow ponadto mam tez strasznie rozszerzone pory na policzkach. Nie wiem juz co robić myje twarz, przecieram płynem micelarnym i nakładania krem zmieszany z olejkiem arganowym dwa razy dziennie robię tez peeling raz w tygodniu. Co robię źle?

Aleksander Ropielewski

Z Pani opisu wynika, że dobrze dba Pani o skórę, jednak sugeruję żadsze stosowanie specyfików i kremów na twarz oraz jako środek nawilżający stosowanie maści z mocznikiem, który przyspieszy łuszczenie się skóry i zmniejszy ilość powstających zaskórników, a przy okazji nawilży skórę twarzy.

Dzień dobry,

Proponuje konsultację z kosmetologiem, który po analizie skóry będzie w stanie dobrać odpowiednią dla Pani pielęgnację domową jak i gabinetową.
Być może na początek warto rozważyć zabiegi złuszczające (peeling chemiczny lub mikrodermabrazję laserową) by dobrze oczyścić skórę i zredukować rozszerzone pory.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska