Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaczerwienienie ujścia cewki moczowej

Witam, od roku borykam się z zaczerwienieniem ujścia cewki moczowej oraz zmianą barwy żołędzia na lekko zasiniony najbardziej podczas wzwodu wtedy też ujawniają mi się tak jakby podskórne grudki koloru czerwonego, w stanie spoczynku praktycznie niezauważalne podczas kąpieli w miarę normalna. Ja ścisnę żołądź i puszczę to wygląda jak pomarszczona folia i po chwili powraca do normalności. Niekiedy pod swędzi ujście, badania na ch.wener. zrobione - ujemne. Wzrost obfity enterococus fecalis (+++)
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Sżanowny Panie, czy na wszystkie choroby przenoszone droga płciowa były wykonywane badania? Objawy moga byc spowodowane np rzeżączką. Zalecamy wizyte u lekarza dermatologa/wenerologia. Może byc tez spowodowane przewlekłym zakażeniem bakteryjnym. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy