Zaczerwienienie w okolicy pochwy u 3-letniej dziewczynki - co je powoduje?

Moja córeczka od dłuższego czasu (gdy miała 4 miesiące pojawiło się to po raz pierwszy) ma problem - zaczerwienienie okolicy pochwy - w tych najgłębszych partiach. Nieraz zaczerwienienie przechodzi na okolice odbytu. A także dochodzi biała wydzielina. Chodzę z mała do lekarza - ta przepisuje kolejne maści, antybiotyki na chwilę to pomaga, ale później powraca. Ogólnie to zaczerwienienie jest i nieraz samo znika. Gdy pytałam panią doktor czy to może być uczulenie np. na kwaśne to powiedziała, że nie. Chociaż, gdy mała przez parę dni jadła cytrynę to od razu zaczerwienienie się pojawiło. Badanie moczu było robione parokrotnie i wyniki są dobre. Bardzo proszę o szybką odpowiedź! Jakie badania ma zrobić...
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie.

Przyczyn opisywanych dolegliwości może być kilka. Pierwszą z nich jest infekcja dróg moczowo-płciowych - może być ono spowodowane zarówno przez bakterie, jaki i grzyby czy wirusy. Nie wszystkie patogeny zostaną wykryte w badaniu ogólnym moczu. Napisała Pani że pojawia się biała wydzielina z pochwy - wskazane jest pobranie materiału na badania. Jeżeli nie była Pani z córeczką u ginekologa dziecięcego warto rozważyć taką ewentualność.

Inną przyczyną mogą być choroby pasożytnicze - wskazane jest kilkukrotne wykonanie badania kału w kierunku pasożytów z kolejnych próbek stolca (minimum 3x).

Kolejną możliwością jest reakcja alergiczna - na  przykład na proszek do prania, płyn do płukania, płyn do kąpieli, bieliznę. Proszę spróbować zmienić preparaty na hipoalergiczne.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty