Ból podczas stosunku - jaka może być przyczyna?

Witam, mam dziwny problem. Podczas stosunku z moim partnerem czuję straszny ból, ogólnie zaczynam go czuć nawet po dotknięciu mnie w okolice pochwy, także występuje u mnie zaczerwienienie, pieczenie podczas oddawania moczu i czasem towarzyszy temu biała wydzielina, skóra pochwy zewnątrz i wewnątrz jest bardzo sucha. Codziennie używam płynu do higieny intymnej - nawilżającego, jednak to nic nie pomaga. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyną dolegliwości jest najprawdopodobniej zapalenie pochwy (zaczerwienienie, ból podczas stosunku, biała wydzielina, suchość) i cewki moczowej (pieczenie podczas oddawnia moczu). Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który postawi dokładną diagnozę i zaleci odpowiednie leczenie (najprawdopodobniej antybiotykoterapię).