Ból podczas stosunku i przy oddawaniu moczu

Podczas pettingu odczuwam silny ból wewnątrz. W trakcie stosunku, ból zanika, ale potem podczas tzw. placówki silny ból wraca. Po stosunku bardzo boli mnie dól brzucha, a oddawanie moczu jest koszmarem. Stosuje wtedy maść sudocrem i po paru dniach ból staje się mniejszy. Zauważyłam jednak, że podczas smarowania zaraz przy dotknięciu prawej strony wejścia do pochwy ból się nasila. Byłam u ginekologa i powiedział, że jest wszystko w porządku. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jeżeli ból nasila się także podczas oddawania moczu to warto wykonać analizę moczu oraz posiew moczu- często u kobiet współżyjących aktywnie może dochodzić do zakażenia układu moczowego- warto stosować wówczas profilaktykę zakażeń układu moczowego. Jeżeli w badaniu ginekologicznym lekarz ginekolog nie stwierdził nieprawidłowości i pH w pochwie także nie wskazywało na zakażenie, można stosować płyny do higieny intymnej lub powtórzyć badanie ginekologiczne w kierunku zapalenia (ew. cytologia, pH pochwy, ewentualnie globulki dopochwowe).

Pozdrawiam!