Zaczerwienienie wokół cewki moczowej - boję się iść do lekarza.

Witam, mam problem: czerwono wokół cewki moczowej i jak oddaję mocz to zostaje trochę w penisie. Czy są jakieś leki na to? Bo boję się iść do lekarza, że jakieś operacje lub coś będą potrzebne?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Prawidłowo nie powinien zalegać mocz po jego oddaniu. Stan taki może być przyczyną nawracających infekcji dróg moczowych oraz narządów płciowych. Może świadczyć o tym na przykład stałe zaczerwnienie obecne wokół cewki moczowej. Mocz działa również drażniąco na tkanki.
Jeżeli problem wynika z niemożności pełnego odprowadzenia napletka, również to wymaga leczenia.

Niestety konieczna jest wizyta u lekarza - najlpiej rozpocząć od lekarza rodzinnego. Jeżeli problem spowodowany jest przez stulejkę (czyli sytuację, gdy nie da się zsunąć napletka z żołędzi) to najlepiej udać się do urologa.

Pozdrawiam.