Zagrożenie dla płodu przy kontakcie z toluenem

Witam! W 7 tygodniu ciąży miałam 1-, 2-minutowy kontakt z toluenem - musiałam przejść przez klatkę schodową, na której mocno nim śmierdziało (dokładnie był to lakier podkładowy do drewna "Kapon"). Obecnie jestem już w 8 miesiącu, ale nadal bardzo się denerwuję czy nie zaszkodziło to dziecku - chodzi mi o ryzyko uszkodzenia mózgu. Bardzo proszę o odpowiedź. Agnieszka

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie, niewątpliwie przebywanie w świeżo malowanych pomieszczeniach nie jest zalecane kobietom w ciąży. Jednorazowe przejście nawet na całej długości klatki schodowej nie powinno zaszkodzić Pani ani dziecku. Obecnie jest Pani w trzecim trymestrze ciąży. W międzyczasie miała Pani co najmniej 2 USG. Gdyby ta sytuacja wpłynęła na rozwój płodu, lekarz na pewno zauważyłby wadę w USG i Panią o niej poinformował. Pozdrawiam i życzę spokojnego końca ciąży!