Zakażenie Helicobacter pyroli i nawracające biegunki

Witam serdecznie Kilka lat temu stwierdzono u mnie w żołądku bakterię helicobacter pylori . Byłam leczona antybiotykami wielokrotnie z marnym skutkiem ponieważ bakteria się nie wyeliminowała. Po antybiotykoterapii pojawiły się biegunki .Uzupełniałam dietę probiotykami .Od tej chwili sezonowo wiosna -jesień pojawiają się biegunki .Mam pytanie czy ma to związek z bakterią ? Jak radzić sobie w takich sytuacjach ? Byłam u lekarza pierwszego kontaktu po badaniach stwierdził ZJN

Niestety Pani problem jest dość skomplikowany. Nawroty zakażenia Helicobacter są częśte, szczególnie jeśli pacjent leczony był tylko 3 lekami. Po części antybiotyków stosowanych w leczeniu Helicobacter może wystąpić biegunka. Wymaga Pani porady doświadczonego gastroenterologa.