Przewlekłe zapalenie żołądka i zakażenie Helicobacter pyroli

Mam 24 lata i zdiagnozowano dzis u mnie po badaniu histo-pat przewlekłe zapalenie żołądka bez zaniku oraz przerost grudek limfatycznych przy zakażeniu heliobacter pylori. Objawy ukazały się u mnie jakieś niecałe dwa miesiące temu. Jak długo trwać może leczenie i czy mogą być tego poważniejsze konsekwencje po takiej zwłoce? Badanie obrazowe dwa tygodnie temu nie wykazało zmian, natomiast hist-pat jak widać tak.

W przypadku stanu zapalnego błony śluzowej żołądka i zakażenia H.pylori należy wdrożyć leczenie 2 antybiotykami przez 10 dni (eradykacja bakterii) oraz lekami obniżającymi wydzielanie kwasu solnego przez błonę śluzową żołądka. Takie przyjmuje się postępowanie. Jeśli takie leczenie nie zostało wdrożone można jeszcze w chwili obecnej rozważyć jego wprowadzenie. Najlepiej, żeby w tej sprawie zadecydował gastroenterolog. Stan zapalny w błonie śluzowej jest niewielki, więc nie ma zbytniego powodu do niepokoju.