Zakażenie i śmierć płodu w 30. tygodniu ciąży

Witam. Moja koleżanka jest 30 tygodnt ciąży , niestety doszło do zakarzenia płodu i dziecko umarło. Podczas kontroli lekarz powiedział że dziecko jest już od kilku dni nie żywe i spuchniete dostała skierowanie do szpitala na wywołanie porodu. Od 3 dni jest w szpitalu i lekarze ciągle przekładają wywoływanie porodu. Czy bezpieczne dla jej zdrowia że ma od kilku dni w brzuchu martwe dziecko ?

Witam. Prawdopodobnie lekarze czekają aż martwy płód poroni się samoistnie co jest bardziej korzystne dla organizmu matki. Sugeruję aby koleżanka szczerze porozmawiała o swoich obawach z lekarzem prowadzącym.