Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakażenie wścieklizną od lisa

witam, Długi urlop w listopadzie spędzalam w Bieszczadach. Nocą podchodził do naszego domku lis. Wyglądał na zdrowego. Rzucaliśmy mu jedzenie i odchodził. Nie był agresywny. Jednej nocy porozrzucał nam śmieci z worków. Posprzatałam je gołymi rękami, następnie dotknęłam jedną reką ust. Szybko się umyłam. Mam teraz pytanie. Czy jest możliwość zakażenia w ten sposób (ślina) albo jeśli miałam skaleczoną (raczej nie miałam, chyba że skórka otarta przy paznokciu)
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Witaj. Zakażenie wścieklizną jest najbardziej prawdopodobne w przypadku pogryzienia przez wściekłe zwierze. W opisanej przez Ciebie sytuacji ryzyko zakażenia jest znikome.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy