Zakładanie krążka dopochwowego Nuvaring

Witam! Od 4 miesięcy stosuję krążek dopochwowy Nuvaring. Mam jednak problem z terminami u mojej lekarki i byłam już u dwóch lekarzy i żaden nie chciał mi wypisać recepty tylko dlatego że chodzę do innego lekarza. W związku z tym mam pytanie, czy jeśli nie założę kolejnego krążka po 7 dniowej przerwie to mogę go założyć później w dowolnym momencie czy mam odczekać jakiś okres czasu? z góry dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, raczej może Pani założyć w dogodnym dla Pani okresie. Zalecam jednak konsultacje z lekarzem ginekologiem. Pozdrawiam