Zakończenie kuracji Axotretu a planowanie ciąży

Przez prawie dwa lata ( z przerwami) brałam axotret. Miesiąc temu zakończyłam kurację. Myślę o założeniu rodziny. Ile czasu powinnam odczekać, by urodzić zrowe dziecko? Miesiąc, pół roku, dwa lata? Tu chodzi o zdrowie, bądź życie, proszę o sprawdzoną na przykładach, badaniach rzetelna odpowiedź.

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
antykoncepcję bezwzględnie należy utrzymać miesiąc (pięć tygodni) po zakończeniu kuracji- potem staranie się o dziecko jest bezpieczne.