Zakrztuszenie i ból w klatce piersiowej

kilka godzin temu zakrztusilam sie bardzo mocno. Podczas lapania oddechu poczulam w pewnej chwili piekucy silny bol w srodku klatki piersiowej. Po kilku minutach ustapil. Teraz gdy poszlam umyc zeby, podczas plukania, ten sam bol powrocil,byl bardzo ostry. Teraz ustapil, gdy siedze spokojnie, uzylam nitrogliceryne i na razie jest dobrze. Polozyc sie spac czy wzywac pogotowie?

Witam. Prawdopodobnie ból jest spowodowany tylko podrażnieniem dróg oddechowych, dla pewności powinien jednak zbadać Panią lekarz.