Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakwalifikowanie do operacji stawu biodrowego

Dzień dobry! Mam pytanie w sprawie mamy. Mama zakwalifikowała się do operacji stawu biodrowego. Jest zniszczony. Lekarz chirurg powiedział jej, że żeby ją zoperować mama musi przejść na dietę i schudnąć 30 kg. Waży 130 kg, wzrost 170 cm. Ma 53 lata. Pomimo diety chudnie bardzo wolno, a noga boli ją coraz bardziej. Ostatnio zaczęłam szukać w Internecie czegoś, co pomogłoby jej z tym bólem. Znalazłam Durolane lek, który wstrzykuje się w miejsce chorego stawu. Przesyłam link. http://poland.durolane.co.uk/ Cena jest wysoka ponad 800 zł - zanim zdecyduję się go kupić dla niej, muszę znać opinię fachowca. Proszę mi powiedzieć, czy ten lek jej pomoże? Czy warto go kupić? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Ewelina T.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

W tej sprawie należy skonsultować się z ortopedą prowadzącym mamę i przygotowujący ją do zabiegu (nie znam szczegółów klinicznych, wyników badań obrazowych, badania bezpośredniego). Trzeba wiedzieć, że jeśli staw biodrowy jest zniszczony w dużym stopniu to żadne leczenie zachowawcze nawet przy użyciu najnowszych i najlepszych środków farmakologicznych nie pomoże. W takich przypadkach tylko leczenie operacyjne, czyli wymiana stawu na protezę może przynieść spodziewany pozytywny i trwały efekt. Wątpię, że ten środek może pomóc mamie skoro została zakwalifikowana do zabiegu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy