Zakwalifikowanie do operacji stawu biodrowego

Dzień dobry! Mam pytanie w sprawie mamy. Mama zakwalifikowała się do operacji stawu biodrowego. Jest zniszczony. Lekarz chirurg powiedział jej, że żeby ją zoperować mama musi przejść na dietę i schudnąć 30 kg. Waży 130 kg, wzrost 170 cm. Ma 53 lata. Pomimo diety chudnie bardzo wolno, a noga boli ją coraz bardziej. Ostatnio zaczęłam szukać w Internecie czegoś, co pomogłoby jej z tym bólem. Znalazłam Durolane lek, który wstrzykuje się w miejsce chorego stawu. Przesyłam link. http://poland.durolane.co.uk/ Cena jest wysoka ponad 800 zł - zanim zdecyduję się go kupić dla niej, muszę znać opinię fachowca. Proszę mi powiedzieć, czy ten lek jej pomoże? Czy warto go kupić? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Ewelina T.

W tej sprawie należy skonsultować się z ortopedą prowadzącym mamę i przygotowujący ją do zabiegu (nie znam szczegółów klinicznych, wyników badań obrazowych, badania bezpośredniego). Trzeba wiedzieć, że jeśli staw biodrowy jest zniszczony w dużym stopniu to żadne leczenie zachowawcze nawet przy użyciu najnowszych i najlepszych środków farmakologicznych nie pomoże. W takich przypadkach tylko leczenie operacyjne, czyli wymiana stawu na protezę może przynieść spodziewany pozytywny i trwały efekt. Wątpię, że ten środek może pomóc mamie skoro została zakwalifikowana do zabiegu.