Stan podgorączkowy po wszczepieniu protezy stawu biodrowego

Witam, moja babcia (75 lat) miała dwa tygodnie temu przeprowadzoną operację wszczepienia protezy stawu biodrowego. Wszystko odbyło się pomyślnie, jednak do tej pory utrzymuje się u niej stan podgorączkowy (37 - 37,5), który znika po podaniu leku (Rantudil Retard 90mg). Babcia ma już ściągnięte szwy, rana dobrze się wygoiła. Jak długo taki objaw nie powinien mnie niepokoić? Po jakim okresie powinienem zgłosić się z tym do lekarza? Pozdrawiam

Takie niewielkie stany podgorączkowe (to tylko stany podgorączkowe, a nie gorączka) po tego typu zabiegu mogą występować i to jeszcze przez najbliższe kilka tygodni. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że proteza jest ciałem obcym drażniącym organizm i mogącym wywoływać niewielki odczyn zapalny przejawiający się podwyższeniem temperatury ciała. Nic w tym nie widzę niepokojącego jeśli rana zagoiła się prawidłowo i blizna nie jest w stanie zapalnym. Kontrole zalecam według planu ustalonego przez prowadzącego ortopedę.